Činnost LKŽ

13346668_1026422654110719_8545248941742112371_n

Lidice 2016

Jako každý rok i letos zorganizovaly LKŽ ve Středočeském kraji pietní vzpomínku v Národním památníku v Lidicích.Poprvé se konala tato akce společně s představiteli státu a dalších organizací. Ke shromáždění promluvila předsedkyně LKŽ v ČR Květa Šlahúnková.

„Poprvé se scházíme společně, abychom uctili 60 lidických žen, které zahynuly na popravišti v Kobylisích a v koncentračních táborech. Myslíte si, že 74 let od vyhlazení Lidic, 71 let od ukončení II. světové války je zbytečné připomínat hrůzy té doby? Není to zbytečné. I dnes některé vlády řeší své mocenské a ekonomické zájmy válečnými konflikty. Naše malá zem má štěstí, že žije v klidné části Evropy, ve které zatím MÍR je. My, členky Levicových klubů žen se každoročně scházíme u památníku dětí, pomáhaly jsme obnovit lidický růžový sad a dnes je nám ctí, že máme možnost uctít oběti u památníku, jehož symbolem je Žena s růží a doufáme, že nám to bude umožněno i v dalších letech“

Lidická tragédie nesmí být nikdy zapomenutá !!!!!!

 

Lidice 2016

 3

                 

12.března 2016 Oslava mezinárodního dne žen na celostátní úrovni se jako každý rok, tak i letos konala v prostorách PS PČR ve známých Státních aktech. Pořadateli byli Republiková rada LKŽ a Poslanecký klub KSČM. Více, jak stovka žen z celé republiky vyslechla v úvodu slova nové předsedkyně LKŽ ČR Květy Šlahúnkové a poté i vřelá slova předsedy poslaneckého klubu Pavla Kováčika a předsedy OSČMS (Odborové sdružení Čech,Moravy a Slezska) a poslance Stanislava Grospiče. V kulturní části vystoupily ženy z tanečního kroužku Hradecké panenky z Plzně-severu a děti ze ZŠ v Luštěnicích u Mladé Boleslavi. Z rukou tajemnice Slovanského výboru převzala předsedkyně LKŽ Květa Šlahúnková medaili Františka Palackého, jako ocenění práce LKŽ. Radost všem ženám udělala přítomnost dalších mužů,poslanců KSČM. Kromě již jmenovaných byli přítomni ještě místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš, Karel Šidlo a Josef Šenfeld. Na závěr oficiální části vystoupila čestná předsedkyně LKŽ Květa Čelišová. Ta zavzpomínala na období, kdy se LKŽ zakládaly a připomněla důvody pro které LKŽ v devadesátých letech vznikaly. Požádala přítomné ženy, aby ve své činnosti neustávaly nýbrž aby navázaly na práci svých předchůdkyň. Poté následoval přípitek, kterého se ujal Karel Šidlo. Odpoledne ženy navštívily Národní divadlo, kde shlédly představení Strakonický dudák. Celá akce se konala nejen v nádherném prostředí, ale i v přátelské atmosféře.

Mezinárodní den žen, je svátek, který patří ženám na celém světě. Je to svátek, který je připomínkou bojů našich předchůdkyň za lepší život. Nikdo nemá právo ženám tento svátek upírat nebo ho zlehčovat !!!!! 

 

MDŽ LKŽ 2016 Praha

MDŽ Praha 2016
MDŽ Praha 2016