Trhová Kamenice 2019 celostátní setkání LKŽ

Celorepublikové setkání 21. – 23. června 2019 Trhová Kamenice

P R O H L Á Š E N Í

Delegátky 27. celorepublikového setkání Levicových klubů žen reagovaly na současnou situaci v naší
společnosti:

• stále nejsme spokojeny s nerovnoprávným postavením ženy, včetně odměňování za stejně odvedenou
práci
• vadí nám, že 190 000 našich seniorů žije pod hranicí chudoby
• vadí nám, že téměř polovina školních dětí nemá peníze na základní životní jistoty
• s velkými obavami sledujeme průniky sudetoněmeckého landsmanšaftu do české společnosti
• jsme velmi znepokojeny pokusy o dehonestaci Dekretů prezidenta Beneše
• nikdy se nesmíříme se vstupem České republiky do NATO, stejně, jako s vynakládáním obrovských
finančních prostředků na zbrojení
• nesouhlasíme s účastí naší armády na jakýchkoliv válečných misích ve světě
• přejeme si, aby naše děti a vnoučata vyrůstaly v míru, tak, jako naše poválečná generace

Trhová Kamenice 23.6.2019 Účastnice 27. celorepublikového setkání
LKŽ

XXVII . Celorepublikové setkání LKŽ – Trhová Kamenice

Ve dnech 21.6.-23.6.2019 se konalo v Trhové Kamenici okres Chrudim XXVII. Celorepublikové setkání Levicových klubů žen. Na této akci byla zhodnocena činnost LKŽ za uplynulé dvouleté volební období, byla projednána revizní zpráva a vytyčené další úkoly. Setkání bylo zároveň volební.  Novou předsedkyní RR LKŽ  se stala opět Květa Šlahúnková zastupující v RR LKŽ Jihočeský kraj. Byly potvrzené jednotlivé krajské koordinátorky a zvolená nová revizní komise. Předsedkyní RK RR LKŽ byla opět zvolená Františka Střížová z Jihomoravského kraje. Bylo jednomyslně přijaté PROHLÁŠENÍ LKŽ.

Kromě voleb, proběhla druhý den setkání beseda s kandidátem do EP a redaktorem Haló novin Romanem Blaškem. Ten ve svém vystoupení hovořil o situaci na Ukrajině, kde se zúčastnil  jako nezávislý pozorovatel ukrajinských voleb.

Pořadatelky pro přítomné ženy uspořádaly i kulturní večery s hudbou, sportovní soutěže a klubové večery.

Neděle byla věnována pietnímu shromáždění v obci Ležáky, kde byl prostřednictvím tříčlenné delegace žen položen věnec k uctění památky všech obětí. K tomuto masakru došlo jako ve středočeských Lidicích ze strany německých okupantů, jako msta za spáchání atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha v červnu 1942.

Po skončení pietního shromáždění se ženy rozjely do svých domovů. Jejich cesty směřovaly doslova do všech koutů naší krásné vlasti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *