III. Mezinárodní sportovní hry Praha 2016

Kudy z nudy?

V Praze- Letňanech od 19.7-do 22.7 se dělo prapodivné hemžení. Na 200 seniorů se tam sjelo ke III.Mezinárodním sportovním hrám. Hry se uskutečnily pod hlavičkou seniorských organizací SDČR a RSČR.

                Bylo postaveno 25 družstev po 8 členech z toho dvě družstva přijela ze Slovenské republiky a soutěžilo se v desetiboji. Za Liberecký kraj byly vyslány dvě družstva, jedno za SD a KRS. Jiří Heřman vybojoval zlato za hod granátem pro Svaz důchdců. Lída Zelinková stříbro v bollobalu a Hana Musilová, bronz v šipkách pro Krajskou radu seniorů.

Organizátoři  měli vše perfektně připraveno včetně doprovodných programů, ať to byl společenský večer s vyhlášením vítězů i prohlídka Prahy s plavbou po Vltavě. Poznali jsme nové přátele, zažili nevšední setkání a prověřili jsme si své fyzické schopnosti v kategoriích do 70 a nad 70 let. A v jakých disciplínách jsme soutěžili? Hod granátem na cíl, bollobalu, v běhu smíčkem na raketě,golf-snag, v hodu kroužkem na cíl, v běhu s kolečkem, v šipkách, košíkové, v běhu ženy na 60 m, muži na 100m, v hokeji ( strefit se 3 míčky do branky) i to byl problém. Užili jsme si spoustu legrace i napětí, protože jsme do toho šli s plným nasazením.

 

Mé velké poděkování patří všem, kteří se na organizování her podíleli. Účastníkům

sportovního klání pevné zdraví a elán do dalšího zápolení. I tudy vede cesta z nudy!

 

Lída Zelinková

Krajská koordinátorka LKŽ Liberec

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.