Ohlédnutí za činností LKŽ Kladno

Činnost našeho klubu je zaměřena na vzdělávací a poznávací aktivity, společenské a kulturní akce, turistiku, podporu akcí pro děti, charitativní činnost a akce se zdravotní prevencí. Scházíme se pravidelně každý měsíc a prázdninové měsíce využíváme k procházkám a výletům v okolí Kladna. Ale také si zasportujeme na sportovním stadionu Sletiště, kde je pro seniory umístěna venkovní posilovna.

Na své schůzky a besedy si zveme například členy Městské policie Kladno, ředitelku paní Haničincovou ze Střediska komplexní sociální péče Fontána, která nám vyprávěla o svém muži, herci z Vinohradského divadla. Pravidelně zveme náměstka primátora Vladimíra Mouchu, který nás informuje o záslužné práci magistrátu, jež se týká zlepšení životního prostředí občanů Kladna. Protože se rádi dozvídáme novinky z jiných zemí, zveme si cestovatele, kteří cestují i velmi daleko. Takto jsme se zaposlouchali i do vyprávění o Americe. Také se účastníme různých přednášek ve Sládečkově vlastivědném muzeu, ve Fontáně, ve Středočeské vědecké knihovně, společně navštěvujeme výstavy v galerii kladenského zámku nebo divadelní představení v Městském divadle Kladno.

Využíváme pozvání z klubu důchodců a klubu diabetiků na zajímavé výlety, dovolenou. Využili jsme pozvání z Dia klubu na Dny zdraví, během nichž jsou dvakrát ročně poskytovány bezplatné služby pro občany, jako je měření glykemie, krevního tlaku, tělesného tuku a cholesterolu. Ve stejné frekvenci se zúčastňujeme akce Pochody proti diabetu.

S Okresním a Městským výborem KSČM Kladno se účastníme všech pietních akcí, především v Terezíně, hornickém skanzenu Mayrau, v Lidicích, kde pokládáme květiny u památníku lidických mužů, u Pomníku dětských obětí válek, ale i u sochy Lidické ženy před gymnáziem na Kladně. Při pietním aktu na kladenských hřbitovech vzpomínáme a děkujeme za osvobození naší vlasti sovětským vojákům, stejně tak u sochy Rudoarmějce.

Pro účastníky MDŽ a oslav Prvního máje na Sítné připravují naše členky drobné dárky, které přítomné vždy mile potěší. MDŽ jsme také oslavili v Parlamentu ČR, nebo jste nás mohli potkat při úklidu lesoparku v Kladně při akci Kladno čistější.

Navštěvujeme se

Členky našeho klubu, které se ze zdravotních důvodů nemohou zúčastnit našich schůzek, navštěvujeme doma nebo v domově důchodců. K svátkům, narozeninám či výročím vždy rozesíláme přáníčka.

Dětský stacionář Zvonek zve kladenské kluby a organizace na besídky, které pro nás děti připravují, a my jim za odměnu předáváme praktické dárky na výtvarnou výchovu.

Na závěr ještě několik informací: Čtyři členky našeho klubu studují na Univerzitě třetího věku. Přijali jsme pozvání na celostátní setkání LKŽ v Kroměříži. Zajímavá byla také exkurze v České národní bance v Praze a v soukromé výrobně svíček ve Švermově. S klubem důchodců jsme se zúčastnili prohlídky kanceláře prezidenta republiky na Pražském hradě a po skončení jsme na hradním nádvoří zhlédli slavnostní střídání hradní stráže.

Činností máme stále mnoho. Během letních prázdnin chystáme výlet do Kralup nad Vltavou a na Křivoklát.

Marcela MÖSTLOVÁ

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.