Trhová Kamenice 2019 celostátní setkání LKŽ

Celorepublikové setkání 21. – 23. června 2019 Trhová Kamenice

P R O H L Á Š E N Í

Delegátky 27. celorepublikového setkání Levicových klubů žen reagovaly na současnou situaci v naší
společnosti:

• stále nejsme spokojeny s nerovnoprávným postavením ženy, včetně odměňování za stejně odvedenou
práci
• vadí nám, že 190 000 našich seniorů žije pod hranicí chudoby
• vadí nám, že téměř polovina školních dětí nemá peníze na základní životní jistoty
• s velkými obavami sledujeme průniky sudetoněmeckého landsmanšaftu do české společnosti
• jsme velmi znepokojeny pokusy o dehonestaci Dekretů prezidenta Beneše
• nikdy se nesmíříme se vstupem České republiky do NATO, stejně, jako s vynakládáním obrovských
finančních prostředků na zbrojení
• nesouhlasíme s účastí naší armády na jakýchkoliv válečných misích ve světě
• přejeme si, aby naše děti a vnoučata vyrůstaly v míru, tak, jako naše poválečná generace

Trhová Kamenice 23.6.2019 Účastnice 27. celorepublikového setkání
LKŽ

XXVII . Celorepublikové setkání LKŽ – Trhová Kamenice

Ve dnech 21.6.-23.6.2019 se konalo v Trhové Kamenici okres Chrudim XXVII. Celorepublikové setkání Levicových klubů žen. Na této akci byla zhodnocena činnost LKŽ za uplynulé dvouleté volební období, byla projednána revizní zpráva a vytyčené další úkoly. Setkání bylo zároveň volební.  Novou předsedkyní RR LKŽ  se stala opět Květa Šlahúnková zastupující v RR LKŽ Jihočeský kraj. Byly potvrzené jednotlivé krajské koordinátorky a zvolená nová revizní komise. Předsedkyní RK RR LKŽ byla opět zvolená Františka Střížová z Jihomoravského kraje. Bylo jednomyslně přijaté PROHLÁŠENÍ LKŽ.

Kromě voleb, proběhla druhý den setkání beseda s kandidátem do EP a redaktorem Haló novin Romanem Blaškem. Ten ve svém vystoupení hovořil o situaci na Ukrajině, kde se zúčastnil  jako nezávislý pozorovatel ukrajinských voleb.

Pořadatelky pro přítomné ženy uspořádaly i kulturní večery s hudbou, sportovní soutěže a klubové večery.

Neděle byla věnována pietnímu shromáždění v obci Ležáky, kde byl prostřednictvím tříčlenné delegace žen položen věnec k uctění památky všech obětí. K tomuto masakru došlo jako ve středočeských Lidicích ze strany německých okupantů, jako msta za spáchání atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha v červnu 1942.

Po skončení pietního shromáždění se ženy rozjely do svých domovů. Jejich cesty směřovaly doslova do všech koutů naší krásné vlasti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *