LKŽ na retro táboře – Březová 2016

Členky Levicových klubů žen z celé republiky se ve dnech 16. až 19. června sjely do autokempu Březový háj u Karlových Varů na svůj retro tábor. Republiková rada ve spolupráci s kluby Karlovarského kraje pro ně připravila bohatý program.

Ve čtvrtek přijeli nás, tábornice, přivítat ve svém kraji primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA), poslanec Jaroslav Borka (KSČM), předseda KV KSČM Josef Murčo a další zástupci z karlovarského OV KSČM.

V pátek jsme vyrazily do města. Část se prošla po kolonádě a z výkladu průvodce Pavla jsme se dozvěděly mnoho zajímavostí, dokonce jsme navštívily i vyhlášený Grandhotel Pupp. Druhá část děvčat byla zase okouzlena Vánočním domem, ve kterém se nachází sbírka všeho, co je vánoční, a hlavně je zde expozice s více než 3600 medvídky všech velikostí. Přestože celé dopoledne pršelo, jen se lilo, byly jsme nadšené.

Táborovou olympiádu si báječně užily. FOTO – Květa BELÁŇOVÁ

Odpoledne nás navštívila Věra Flasarová a svou poutavou přednáškou »letem světem« nás seznámila s politickou a společenskou situací od Jižní Ameriky až po naši vlast. Pokračování tohoto »mezinárodního odpoledne« doplnil mistr ve hře na akordeon Petr Ochman, kterého nám přivezla předsedkyně VSA v Semilech Věra Hotmarová jako poděkování za spolupráci a podporu vlasteneckých akcí. Všechny jsme si zazpívaly a vůbec nevadilo, že venku stále prší. Večerní program vyplnily jednotlivé krajské delegace svými zábavnými vystoupeními.

V sobotu jsme se po rozcvičce těšily do lesní školky, kterou pro nás připravila Věra Bartůňková, jež je kandidátkou do Senátu za obvod č. 1 – Karlovy Vary. Zajímavou formou nás seznámila s faunou i flórou. Ve školce se nám líbilo, počasí se umoudřilo a celý den bylo sluníčko.

Odpolední táborovou olympiádu zorganizovaly tábornice z Pardubického kraje. Sportovní a soutěžní zápal překonal i drobné neduhy a vůbec nevadilo, že nám už není -náct. V podvečerním bazárku si kluby vyměnily nápady na činnost a ruční výrobky. Večer při živé hudbě jen potvrdil, že členky LKŽ se umí dobře bavit, zpívat a tancovat.

A pak už tu byla neděle. Přišlo očekáváné vyhlášení výsledků olympiády, soutěže o úklid na pokojích a celkové hodnocení průběhu akce. Jak už to na správných táborech bývá, přišel i pošťák s pohledy.

Retro tábor LKŽ skončil, tábornice si odvezly drobné dárečky a účastnický list a slíbily si, že se za rok potkají na další vícedenní akci. Velké poděkování patří zástupkyním a zástupcům Karlovarského kraje z OV, KV KSČM, LKŽ a všem, kteří se zapojili do pomoci, personálu z Březového háje, Nadaci 2000 za finanční podporu, i členkám RR LKŽ.

Květa ŠLAHÚNKOVÁ, předsedkyně RR LKŽ

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.