Celorepublikové setkání LKŽ – květen 2018

Levicové ženy se opět sešly, tentokrát v Pardubickém kraji, v obci Zderaz, kde je hotel Renospond, v krásném prostředí klidné Vysočiny, jak zní reklamní poutač, a kde se v nedalekých skalách u Budislavi skrýval loupeživý rytíř Toulovec. Ten také přišel ženy pozdravit, nic neloupil, jen se bavil.

Od pátku 18. Do neděle 20.května se 102 žen z celé republiky nejen dobře bavilo, ale především si vyměňovaly zkušenosti ze své práce.

Zajímavá byla beseda o Korei, mezi ženy přišli poslankyně Květa Matušovská, která připomněla, že Pardubický kraj hostil ženy před 15 lety /jak to utíká…/,předseda KV KSČM a zároveň krajský zastupitel a předseda finančního výboru Jan Foldyna, pod jehož záštitou se setkání uskutečnilo, nechyběli ani předsedové OV KSČM z Chrudimi, Pardubic, Svitavy, Ústí nad Orlicí, pozvání přijal i starosta obce Zderaz František Zavoral. Ten seznámil přítomné s historií i současností, ostatní hosté popřáli příjemný pobyt a pak už se rozproudila živá beseda. Jaroslav Čapský se synem Romanem zpříjemnili oba večery hudebním doprovodem,dokonce se i na chodbě tančilo.

Sobota patřila sportu, tak jsme měli možnost vidět „Velkou Pardubickou, volila se i Miss Toulovec, zkrátka legrace a dobré nálady bylo opravdu hodně, myslím si, že zabrat dostaly především bránice,a to je dobře, protože smíchu není nikdy dost a veselá mysl půl zdraví. Nechyběly ani výlety po okolí, wellnes procedury, ale hovořilo se také o tom „slavném zákoně GDPR/ ochrana osobních údajů/.

Protože taková akce je finančně velmi náročná, přispěl Pardubický kraj, poslankyně K.Matušovská, Česká nadace 2000, což ocenila předsedkyně Republikové rady LKŽ Květa Šlahúnková společně s čestnou předsedkyní Květou Čelišovou.

Organizačně odvedly obrovský kus práce ženy z Pardubic pod vedením Ivy Pitterové, kterým ochotně pomáhal předseda OV KSČM Pardubice Roman Harmat.

Námaha se vyplatila, ženy budou zase dlouho vzpomínat a určitě se těšit na další setkání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.